SORGUNLİSESİ FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sorgun lisesinin bir numaralı sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yapGaleri
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» öğretmenlerimiz resimleri
başarıya götüren aile ((doğan cüceloğlu) I_icon_minitimetarafından beyan Paz Eyl. 27, 2009 1:51 pm

» İDARİ KADRO
başarıya götüren aile ((doğan cüceloğlu) I_icon_minitimetarafından beyan Paz Eyl. 27, 2009 1:47 pm

» imama yardım edin sevaba girin
başarıya götüren aile ((doğan cüceloğlu) I_icon_minitimetarafından Admin Çarş. Mart 25, 2009 6:33 pm

» bilmeceler
başarıya götüren aile ((doğan cüceloğlu) I_icon_minitimetarafından darkness Çarş. Mart 25, 2009 12:30 pm

» kötü haber verme yolu çok komixxxxx
başarıya götüren aile ((doğan cüceloğlu) I_icon_minitimetarafından darkness C.tesi Ocak 24, 2009 8:56 pm

» ÖMER ÜNAL yağlı boya çalışmalarıdan örnekler
başarıya götüren aile ((doğan cüceloğlu) I_icon_minitimetarafından darkness C.tesi Ocak 24, 2009 8:51 pm

» Hitman DVDRip.XviD.(2007) / Tr Altyazı
başarıya götüren aile ((doğan cüceloğlu) I_icon_minitimetarafından Admin Ptsi Ara. 29, 2008 9:21 pm

» M.Ö. 10.000/10.000 B.C.(2008).R5.LiNE.XVID-BaLD/Altyazılı
başarıya götüren aile ((doğan cüceloğlu) I_icon_minitimetarafından Admin Ptsi Ara. 29, 2008 9:08 pm

» Road Games (1981) DvdripXvid
başarıya götüren aile ((doğan cüceloğlu) I_icon_minitimetarafından Admin Ptsi Ara. 29, 2008 9:00 pm

» Dalgıç ve Kelebek - The Diving Bell and the Butterfly 2008 DVDRip Tr Altyazı
başarıya götüren aile ((doğan cüceloğlu) I_icon_minitimetarafından Admin Ptsi Ara. 29, 2008 8:50 pm

Forum

başarıya götüren aile ((doğan cüceloğlu)

YazarMesaj
Admin

Admin

Erkek
admin : başarıya götüren aile ((doğan cüceloğlu) Geveze10
Rep :
başarıya götüren aile ((doğan cüceloğlu) Left_bar_bleue51 / 10051 / 100başarıya götüren aile ((doğan cüceloğlu) Right_bar_bleue

puan ver : <div class="js-kit-rating" view="score"path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>
rep gücü : 1

başarıya götüren aile ((doğan cüceloğlu) Empty
MesajKonu: başarıya götüren aile ((doğan cüceloğlu)   başarıya götüren aile ((doğan cüceloğlu) I_icon_minitimeSalı Kas. 25, 2008 5:35 pm

başarıya götüren aile ((doğan cüceloğlu) Ktapep9

Okuduğum kitaplardan çok şey öğrendim.Hem anne olarak,hem bir öğretmen olarak. Doğru bildiğimiz yanlışları,davranışları yerleştirme ve pekiştirmede uygulama hatalarını.20 yılı doldurduğum şu günlerde hala pek çok şeyi bilmediğimi düşünüyorum.Anne olarak ufkumu geliştiren kitaplardan biri de bu kitap tavsiye ediyorum.
Başarıya Götüren Aile
Her anababa çocuğunun başarılı olmasını ister. Şimdi takma adıyla Kemal Bey dediğim baba da 17 yaşındaki kızının başarılı olması için dersine çok çalışarak üniversite giriş sınavlarında başarılı olmasını istiyordu. “Biz memur adamız; varımızı yoğumuzu senin için dershaneye veriyoruz; aklını başına al çalış. Üniversiteye giremezsen gözüme gözükme,” dedi.
Baba bu sözleri Nisan 2004’te söylemişti.

Mayıs 2004’te kızın gittiği dershaneye bir konuşmacı geldi ve “Öyle bir sistem içindesiniz ki, daha baştan, sınava giren her 10 öğrenciden 8’i başarısız olmaya mahkûm edilmiştir. Elinizden gelenin en iyisini yapmaya gayret etmeniz gerekir,” dedi.

2004 Mayıs’ının o günü kız intihar etti.

Bu baba uzun süre herkesi, okulu, dershaneyi, konuşmacıyı, eğitim sistemini suçladı, ama kendine düşen sorumluluğu göremedi.

Kemal Bey’in durumunda çok anababa var toplumumuzda. Ve bu anababaların bu zor sınav döneminde çocuklarına daha bilinçli anababalık yapmaları gerekir.

Sorumluluk duygusu insanda bilgi arayışına götürür. “Başarıya Götüren Aile: Sınav Döneminde Anababalık” kitabı, böyle bir sorumluluk duyan anababalar için yazıldı.

Kitap arka kapağında kendini şöyle tanıtır:

Bu kitap, çocuğunun başarılı olması için, “Çok çalış oğlum/kızım,” demenin ya da tüm maddi olanaklarını seferber etmenin ötesinde bir şeyler yapmak isteyen anababalara yol göstermek amacıyla yazıldı.

Her anababa, okul başarısı için çocuğuna yardımcı olmak ister. Ama öğrenme sürecinin bilimsel temellerini kavramadan atılacak her adım, iyi niyetli de olsa, çocuğu engelleyebilir.

Başarıya Götüren Aile, sınav döneminde çocuklarına destek olmak için doğru ve etkili yöntemler arayan tüm anababalara kılavuzluk edecek.
http://sorgunlisesi.eniyiforum.net

başarıya götüren aile ((doğan cüceloğlu)
1 sayfadaki 1 sayfası